Rutyna i poranku to gwarancja udanego dnia

Rutyna i poranku to gwarancja udanego dnia

Warto wyrobić w sobie dobre nawyki, które dotyczą czynności wykonywanych rano oraz w ciągu dnia. Przekładają się one na zyskanie więcej energii, a także lepsze samopoczucie. Ich wprowadzenie przyjdzie łatwo i obejdzie się bez większych komplikacji, a efekty będą widoczne w krótkim czasie, o co chodzi?

Podstawowe zasady

 

W pierwszej kolejności należy upewnić się, że sen trwa wystarczająco długo. Jednakże spędzanie zbyt długich godzin w łóżku również nie wpływa na nas pozytywnie. Należy zdecydowanie zrezygnować z drzemek, które ustawiamy na telefonie po pierwszym przebudzeniu się. Warto to wyjaśnić. Sen to nic innego jak cykle, które składają się z następujących po sobie faz. Po usłyszeniu budzika i ponownym zapadnięciu w sen organizm zaczyna kolejny cykl. Jeszcze jedno nagłe obudzenie będzie wiązało się ze zmęczeniem oraz uczuciem oszołomienia, które negatywnie wpłynie nie tylko na samopoczucie, ale również humor.

O poranku, a najlepiej tuż po przebudzeniu należy wypić szklankę wody. Jest to związane z faktem, że wiele osób zmaga się z nadmiernym odwodnieniem organizmu, co przekłada się na pogorszenie stanu zdrowia. W omawianej sytuacji zdecydowanie zwiększa się szansa wystąpienia różnych chorób oraz dolegliwości. Cierpi na tym również mózg, a wykonanie nawet najprostszego zadania staje się o wiele bardziej skomplikowane.

Rano warto się poruszać, gdyż wpłynie to pozytywnie na dalszy przebieg dnia. Nawet krótki spacer, przebieżka czy inna forma aktywności poprawi krążenie i przyklei uśmiech na twarz. Nie bez powodu poleca się poranną gimnastykę jeszcze przed zjedzeniem śniadania.

W taki właśnie sposób nawiązujemy do pierwszego i zarazem najważniejszego posiłku w ciągu dnia jakim jest śniadanie. Powinno być ono pełnowartościowe, dzięki czemu dostarcza jakże potrzebnych witamin oraz minerałów. Ludzie, którzy nie pomijają śniadania mają lepsze metabolizm, zdrowszą wagę oraz nie mają problemów z koncentracją i skupieniem uwagi. Brak śniadania zdecydowanie zwiększa ryzyko występowania zaburzeń ze strony układu krążenia. Dochodzi do tego wyższe ciśnienie krwi oraz niekorzystne zmiany w poziomie lipidów. Sytuacja jest jeszcze gorsza, kiedy zamiast jedzenia dzień zaczyna się od mocnej kawy. Rano najlepiej jeść pełnoziarniste produkty, owoce i warzywa, chude mięso, jaja oraz przetwory mleczne.

Kiedy przestrzega się tych nieskomplikowanych zasad, życie staje się przyjemniejsze, a do tego istnieje zdecydowanie mniejsze prawdopodobieństwo zmagania się z różnymi chorobami i schorzeniami, dlatego warto wziąć sobie to do serca.

Inne z tej kategorii: