Endoproteza biodra - co warto wiedzieć?

Endoproteza biodra - co warto wiedzieć?

Przejście poważnej operacji to oczywiście zawsze będzie bardzo duże wyzwanie dla osoby chorej. Szczególnie dużo problemów mogą nam stwarzać dysfunkcje w dolnych częściach ciała. Jeżeli coś dzieje się z nogami albo mieliśmy operację biodra, to kluczowe będzie korzystanie z WC i nakładka na sedes.

Komu najczęściej przydaje się nakładka na sedes po operacji biodra?

Ignorowanie problemów zdrowotnych może się skończyć bardzo dużym problemem, jeżeli chodzi o przemieszczanie się nawet w naszym mieszkaniu. Współczesna medycyna rzeczywiście potrafi nas bardzo zaskoczyć, czego przykładem będzie endoproteza biodra. Niestety wielu pacjentów zapomina o tym, że krótko po operacji trzeba się oszczędzać. Rekonwalescencja może zresztą różnić się czasowo w zależności od tego, jakie akurat wcześniej występowały u nas problemy zdrowotne. W każdym jednak przypadku lekarze, a także terapeuci będą zalecali wykorzystanie takich akcesoriów jak nakładka na sedes po operacji biodra. Bez nich po prostu nie da się funkcjonować. Gwarantują lepszą mobilność i wygodę, a jak wiadomo, potrzeby fizjologiczne i ich swobodna realizacja to podstawa naszej codziennej egzystencji. Zwykle najwięcej problemów będzie nam stwarzać właśnie przestrzeń w toalecie i w łazience. To tu musimy mieć zagwarantowane wszystkie uchwyty dedykowane dla osób niepełnosprawnych, a także wygodne nakładki dopasowane jednak bardzo dokładnie do miski WC. Występują one zresztą w wielu różnych wariantach w zależności od potrzeb pacjentów.

Jak optymalnie wybrać nakładkę na sedes?

Oczywiście takich produktów jak nakładka na sedes po operacji biodra jest całe mnóstwo w sklepach albo hurtowniach medycznych. Który jednak model wybrać, aby rzeczywiście był bardzo dobrze dopasowany do naszych potrzeb. Parametry techniczne będą tutaj zagadnieniem kluczowym. Najpierw trzeba sprawdzić oczywiście, jaką mamy toaletę. Liczy się, więc tutaj wysokość podwyższenia, ale również szerokość. Do tego będzie dochodzić również ilość stopni w przypadku regulacji klipsa. Ważna jest także ilość centymetrów, jeśli chodzi o zakres regulacji klipsa. Najprościej po prostu zapytać o wszystkie szczegóły sprzedawcę. Musimy się zainteresować szerokością całkowitą i głębokością. Występują także w przypadku nakładek na sedes podłokietniki, ale to już zależy od konkretnego modelu. Takie profesjonalne nakładki powinny znaleźć zawsze miejsce w każdej toalecie, z której korzysta osoba niepełnosprawna lub starsza. Najlepiej jest też wybierać nakładki uniwersalne, ponieważ w razie czego można je zabrać ze sobą.

Inne z tej kategorii: